Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ogólnopolskie Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wg regulaminu CTIF

Data publikacji: 2018-09-06, Data modyfikacji: 2018-09-08
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniu 1 września w Licheniu Starym odbyły się Ogólnopolskie Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych wg regulaminu CTIF. W zawodach wzięły udział najlepsze drużyny z poszczególnych województw. Wśród uczestników znalazły się drużyny z terenu powiatu tureckiego, w grupie dziewcząt MDP Żdżary (zwycięzca zawodów wojewódzkich), a w grupie chłopców MDP Głuchów (obrońca tytułu) i MDP Będziechów (zwycięzca zawodów wojewódzkich). Rywalizacja składała się z dwóch konkurencji: rozwinięcia bojowego i biegu sztafetowego na 400m z przeszkodami. Pomimo wysokiego poziomu zmagań drużyny z terenu powiatu tureckiego zakończyły zawody na wysokich miejscach. W grupie dziewcząt MDP Żdżary zajęło 3 miejsce, natomiast w grupie chłopców MDP Głuchów zajęło 2 miejsce, a MDP Będziechów 8 miejsce. Reprezentanci powiatu tureckiego przygotowywali się do zmagań na obozie zorganizowanym w Zespole Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Zdjęcia: turek.net.pl, ZG ZOSP RP, archiwum KP PSP Turek

Pełna treść wiadomości na: turek.psp.wlkp.pl/?p=2297
turek.psp.wlkp.pl, Źródło artykułu: turek.psp.wlkp.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  turecki

  Powiat turecki - powiat z siedzibą w Turku w województwie wielkopolskim. Należą do niego gminy: Turek (gmina miejska), Dobra, Tuliszków, Brudzew, Kawęczyn, Malanów, Przykona, Turek (gmina wiejska), Władysławów oraz miasta: Turek, Dobra i Tuliszków.Tereny o powierzchni 929 km² zamieszkuje 83 tys. ludzi.

  Do powiatu prowadzi autostrada A2 i drogi krajowe 72 i 83.

  Przez ziemie powiatu tureckiego przepływa Warta, która jest naturalną granicą od strony wschodniej.

  Największą liczbę zabytków uświadczymy w samej stolicy powiatu – Turku. Warto tu zobaczyć Kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa, Ratusz z XIX w., a nim jedyne w Polsce Muzeum Rzemiosła Tkackiego oraz pomnik Józefa Piłsudskiego. Wypoczywać można zarówno nad rzeką, jak i korzystając z oferty gospodarstw agroturystycznych. Czekają na nas również wytyczone trasy piesze i rowerowe. Kierując się nimi, zaobserwujemy najciekawsze pod względem przyrodniczym i krajobrazowym tereny powiatu tureckiego.       

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola