Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wspomnienie zmarłych strażaków

Data publikacji: 2018-10-31, Data modyfikacji: 2018-11-01
A A AWydrukDrukuj  
 
  Jak w latach ubiegłych Dzień Wszystkich Świętych jest okazją do zapalenia zniczy i wspomnienia tych strażaków, którzy pracowali przed nami i przed nami odeszli. Tradycyjnie strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Turku oraz Koła Emerytów PSP w Turku odwiedzili cmentarze na terenie powiatu tureckiego oraz w Kaliszu i Koninie, gdzie spoczywają strażacy, pracujący kiedyś w Komendzie Rejonowej a później Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku. Razem z Prezesem Koła Andrzejem Russkiem znicze w tym roku zapalali m.in. Komendant Powiatowy PSP w Turku kpt.Piotr Pietrucha oraz p.o. Zastępca Komendanta mł.bryg.Arkadiusz Janaszkiewicz. Tradycyjnie z okazji uroczystości Wszystkich Świętych zostanie odprawiona Mszy za zmarłych strażaków. W tym roku po raz jedenasty  Kapelan Powiatowy Strażaków ks.Antoni Janicki odprawi Mszę żałobną za zmarłych strażaków z terenu powiatu tureckiego. Msza odbędzie się w niedzielę 18 listopada o godzinie 11.30 w kościele parafialnym w Tokarach gm. Kawęczyn. Na Mszę za zmarłych strażaków w imieniu Księdza Kapelana wszystkich serdecznie zapraszamy.

Pełna treść wiadomości na: turek.psp.wlkp.pl/?p=2545
turek.psp.wlkp.pl, Źródło artykułu: turek.psp.wlkp.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  turecki

  Powiat turecki - powiat z siedzibą w Turku w województwie wielkopolskim. Należą do niego gminy: Turek (gmina miejska), Dobra, Tuliszków, Brudzew, Kawęczyn, Malanów, Przykona, Turek (gmina wiejska), Władysławów oraz miasta: Turek, Dobra i Tuliszków.Tereny o powierzchni 929 km² zamieszkuje 83 tys. ludzi.

  Do powiatu prowadzi autostrada A2 i drogi krajowe 72 i 83.

  Przez ziemie powiatu tureckiego przepływa Warta, która jest naturalną granicą od strony wschodniej.

  Największą liczbę zabytków uświadczymy w samej stolicy powiatu – Turku. Warto tu zobaczyć Kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa, Ratusz z XIX w., a nim jedyne w Polsce Muzeum Rzemiosła Tkackiego oraz pomnik Józefa Piłsudskiego. Wypoczywać można zarówno nad rzeką, jak i korzystając z oferty gospodarstw agroturystycznych. Czekają na nas również wytyczone trasy piesze i rowerowe. Kierując się nimi, zaobserwujemy najciekawsze pod względem przyrodniczym i krajobrazowym tereny powiatu tureckiego.       

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola