Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wizyta dzieci z Ukrainy

Data publikacji: 2018-11-08, Data modyfikacji: 2018-11-10
A A AWydrukDrukuj  
 
W  dniu 8 listopada 2018 roku siedzibę Komendy Powiatowej PSP w Turku odwiedziła grupa dzieci i młodzieży z Ukrainy oraz z terenu powiatu tureckiego. Okazją do spotkania była coroczna wizyta dzieci  i młodzieży w ramach tzw. wymiany jaką prowadzi miasto Turek z partnerskim miastem na Ukrainie. Grupie młodzieży towarzyszył Burmistrz Miasta Turku Romuald Antosik. W trakcie spotkania jego uczestnicy zapoznali się z pracą i zadaniami polskich strażaków.  Poznali sprzęt i pojazdy ratownicze będące na stanie KP PSP w Turku. Atrakcją dla uczestników była także krótka lekcja w  Sali Edukacyjnej  ,,Ognik”, w  trakcie której młodzi ludzie mogli zapoznać się z zagrożeniami występującymi w codziennym życiu.  Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali obdarowani drobnymi upominkami. Opracowanie: mł. bryg.Arkadiusz Janaszkiewicz  Zdjęcia: kpt. Adam Walczak  

Pełna treść wiadomości na: turek.psp.wlkp.pl/?p=2568
turek.psp.wlkp.pl, Źródło artykułu: turek.psp.wlkp.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  turecki

  Powiat turecki - powiat z siedzibą w Turku w województwie wielkopolskim. Należą do niego gminy: Turek (gmina miejska), Dobra, Tuliszków, Brudzew, Kawęczyn, Malanów, Przykona, Turek (gmina wiejska), Władysławów oraz miasta: Turek, Dobra i Tuliszków.Tereny o powierzchni 929 km² zamieszkuje 83 tys. ludzi.

  Do powiatu prowadzi autostrada A2 i drogi krajowe 72 i 83.

  Przez ziemie powiatu tureckiego przepływa Warta, która jest naturalną granicą od strony wschodniej.

  Największą liczbę zabytków uświadczymy w samej stolicy powiatu – Turku. Warto tu zobaczyć Kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa, Ratusz z XIX w., a nim jedyne w Polsce Muzeum Rzemiosła Tkackiego oraz pomnik Józefa Piłsudskiego. Wypoczywać można zarówno nad rzeką, jak i korzystając z oferty gospodarstw agroturystycznych. Czekają na nas również wytyczone trasy piesze i rowerowe. Kierując się nimi, zaobserwujemy najciekawsze pod względem przyrodniczym i krajobrazowym tereny powiatu tureckiego.       

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola