Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Seniorzy o czujkach wiedzą już wszystko!

Data publikacji: 2018-11-16, Data modyfikacji: 2018-11-18
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniu 15  listopada 2018 roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej w Turku przeprowadzili w Miejskim Domu Kultury pogadankę dla seniorów  z terenu naszego powiatu na temat bezpieczeństwa w mieszkaniach i domach jednorodzinnych w okresie zimowym. Spotkanie to cieszyło się dużym zainteresowaniem, uczestniczyło w nim około 30 osób. Funkcjonariusz Policji zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa jakie czyhają na nas w życiu codziennym (np.wyłudzenia czy oszustwa). Przedstawiciel PSP omówił właściwości tlenku węgla  potocznie nazywanego „czadem”, a także zagrożenia jakie niesie ze sobą kontakt z „cichym zabójcą” nawet w najmniejszych ilościach. Uczestnikom spotkania szczegółowo omówiono tematykę zagrożeń związanych z tlenkiem węgla oraz sposoby zapobiegania zagrożeniom pożarowym występującym w budynkach mieszkalnych. Przedstawiono zalety jakie ze sobą niosą czujki tlenku węgla i dymu.  W ramach podniesienia bezpieczeństwa zachęcano naszych seniorów do zakupu i wyposażenia swoich domów w czujki dymu i tlenku węgla. Szkolenie to odbyło się w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej prowadzonej pod hasłem: „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”,  która jest  realizowana od października 2018r. do marca 2019r. opracowanie: st.sekc.M.Owczarek zdjęcia: KP PSP Turek

Pełna treść wiadomości na: turek.psp.wlkp.pl/?p=2610
turek.psp.wlkp.pl, Źródło artykułu: turek.psp.wlkp.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  turecki

  Powiat turecki - powiat z siedzibą w Turku w województwie wielkopolskim. Należą do niego gminy: Turek (gmina miejska), Dobra, Tuliszków, Brudzew, Kawęczyn, Malanów, Przykona, Turek (gmina wiejska), Władysławów oraz miasta: Turek, Dobra i Tuliszków.Tereny o powierzchni 929 km² zamieszkuje 83 tys. ludzi.

  Do powiatu prowadzi autostrada A2 i drogi krajowe 72 i 83.

  Przez ziemie powiatu tureckiego przepływa Warta, która jest naturalną granicą od strony wschodniej.

  Największą liczbę zabytków uświadczymy w samej stolicy powiatu – Turku. Warto tu zobaczyć Kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa, Ratusz z XIX w., a nim jedyne w Polsce Muzeum Rzemiosła Tkackiego oraz pomnik Józefa Piłsudskiego. Wypoczywać można zarówno nad rzeką, jak i korzystając z oferty gospodarstw agroturystycznych. Czekają na nas również wytyczone trasy piesze i rowerowe. Kierując się nimi, zaobserwujemy najciekawsze pod względem przyrodniczym i krajobrazowym tereny powiatu tureckiego.       

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola