Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

50-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Koźminie

Data publikacji: 2018-01-22, Data modyfikacji: 2018-08-07
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniu 20 stycznia 2018r. w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Koźminie odbyło się walne zabranie sprawozdawcze druhów z miejscowej jednostki połączone z jubileuszem 50-lecia ponownego zawiązania tamtejszej jednostki. W uroczystości udział wziął st. bryg. Dariusz Stasiak – komendant Powiatowy Państwowej Straży pożarnej w Turku, a także przedstawiciele władz samorządowych z terenu gminy Brudzew oraz powiatu tureckiego. W trakcie zebrania prezes OSP Koźmin omówił działania jakie podjęto w minionym roku. Do podejmowanych inicjatyw należał udział w wielu uroczystościach, konkursach, zawodach sportowo-pożarniczych, szkoleniach oraz akcjach prewencyjnych. Komendant Powiatowy PSP w Turku omawiając realizację zadań z zakresu ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu szczególną uwagę zwrócił na informacje dotyczącą przekazanych środków finansowych w ramach dotacji z MSWiA dla jednostek OSP zarówno włączonych do KSRG, a także z spoza. W dalszej części uroczystości obyło się wręczenie odznaczeń, wyróżnień i podziękowań dla druhów, którzy mieli szczególny wkład w funkcjonowanie jednostki. Ciekawą częścią uroczystości była prezentacja druhny Krzysztofy Rumiejewskiej, która przybliżyła historię związaną z funkcjonowaniem Ochotniczej Straży Pożarnej w Koźminie. Opracowanie: kpt. K. Gruszczyński Zdjęcia: Iwona Łechtańska-Pańczyk, iturek.net

Pełna treść wiadomości na: turek.psp.wlkp.pl/?p=1634
turek.psp.wlkp.pl, Źródło artykułu: turek.psp.wlkp.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  turecki

  Powiat turecki - powiat z siedzibą w Turku w województwie wielkopolskim. Należą do niego gminy: Turek (gmina miejska), Dobra, Tuliszków, Brudzew, Kawęczyn, Malanów, Przykona, Turek (gmina wiejska), Władysławów oraz miasta: Turek, Dobra i Tuliszków.Tereny o powierzchni 929 km² zamieszkuje 83 tys. ludzi.

  Do powiatu prowadzi autostrada A2 i drogi krajowe 72 i 83.

  Przez ziemie powiatu tureckiego przepływa Warta, która jest naturalną granicą od strony wschodniej.

  Największą liczbę zabytków uświadczymy w samej stolicy powiatu – Turku. Warto tu zobaczyć Kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa, Ratusz z XIX w., a nim jedyne w Polsce Muzeum Rzemiosła Tkackiego oraz pomnik Józefa Piłsudskiego. Wypoczywać można zarówno nad rzeką, jak i korzystając z oferty gospodarstw agroturystycznych. Czekają na nas również wytyczone trasy piesze i rowerowe. Kierując się nimi, zaobserwujemy najciekawsze pod względem przyrodniczym i krajobrazowym tereny powiatu tureckiego.       

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola