Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Warsztaty z kwalifikowanej pierwszej pomocy

Data publikacji: 2018-10-02, Data modyfikacji: 2018-10-03
A A AWydrukDrukuj  
 
29 września 2018 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku odbyły się w IV Manewry / Warsztaty w Ratownictwie Medycznym dla Ochotniczych Straży Pożarnych włączonych do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego z terenu powiatu tureckiego. Celem manewrów było doskonalenie umiejętności z zakresu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego, a tym samym aktualizacja i pogłębienie wiedzy w tym zakresie oraz wymiany doświadczeń wśród przybyłych jednostek. Zmagania ratowników rozpoczęły się od rozwiązania testu wiedzy z zakresu KPP, a następie sprawdzeniu się w przygotowanych  pozoracjach. Na zakończenie manewrów Komendant Powiatowy PSP w Turku kpt. Piotr Pietrucha podsumował całość manewrów zwracając szczególną uwagę na aspekt kwalifikowanej pierwszej pomocy nie tylko w działaniach ratowniczo – gaśniczych, ale także w życiu codziennym. Najlepszą drużyną manewrów w roku 2018 okazała się jednostka OSP KSRG Malanów, która otrzymała dyplom oraz przechodni puchar zwycięzcy.  Należy nadmienić, że wyżej wymieniona jednostka broniła tytuł najlepsza drużyną manewrów z roku 2017 co świadczy o wysokim poziomie przygotowania  druhów  w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Opracowanie i zdjęcia: kpt. Adam Walczak

Pełna treść wiadomości na: turek.psp.wlkp.pl/?p=2335
turek.psp.wlkp.pl, Źródło artykułu: turek.psp.wlkp.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  turecki

  Powiat turecki - powiat z siedzibą w Turku w województwie wielkopolskim. Należą do niego gminy: Turek (gmina miejska), Dobra, Tuliszków, Brudzew, Kawęczyn, Malanów, Przykona, Turek (gmina wiejska), Władysławów oraz miasta: Turek, Dobra i Tuliszków.Tereny o powierzchni 929 km² zamieszkuje 83 tys. ludzi.

  Do powiatu prowadzi autostrada A2 i drogi krajowe 72 i 83.

  Przez ziemie powiatu tureckiego przepływa Warta, która jest naturalną granicą od strony wschodniej.

  Największą liczbę zabytków uświadczymy w samej stolicy powiatu – Turku. Warto tu zobaczyć Kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa, Ratusz z XIX w., a nim jedyne w Polsce Muzeum Rzemiosła Tkackiego oraz pomnik Józefa Piłsudskiego. Wypoczywać można zarówno nad rzeką, jak i korzystając z oferty gospodarstw agroturystycznych. Czekają na nas również wytyczone trasy piesze i rowerowe. Kierując się nimi, zaobserwujemy najciekawsze pod względem przyrodniczym i krajobrazowym tereny powiatu tureckiego.       

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola