Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Turek: Towarzystwo Samorządowe zaprezentowało kandydata na burmistrza oraz do rad miasta i powiatu

 
We wtorek 28 sierpnia w turkowskim hotelu Arkady odbyło się przedwyborcze spotkanie członków i sympatyków Towarzystwa Samorządowego. W trakcie wydarzenia swój program zaprezentował kandydat na burmistrza Turku – Waldemar Trojan. Zaprezentowani zostali także kandydaci do Rady Miejskiej Turku oraz Rady Powiatu Tureckiego. Przedstawiciele TS-u zapewniają, że dla nich najważniejszy jest człowiek, dlatego też wybudzą miasto z marazmu, w którym tkwi od kilku lat, zatrzymają jego wyludnianie budując nowe mieszkania, windując poziom inwestycji na pułapie około 25.000.000 zł rocznie. Mieszkańcom zostanie więcej w kieszeni i portfelu, gdyż planowane jest obniżenie podatków oraz zwolnienie z opłaty za gospodarowanie odpadami rodzin wielodzietnych i osób korzystających z pomocy społecznej.

 


Turek.net.pl
 
Data pliku video: 2018-08-28, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  turecki

  Powiat turecki - powiat z siedzibą w Turku w województwie wielkopolskim. Należą do niego gminy: Turek (gmina miejska), Dobra, Tuliszków, Brudzew, Kawęczyn, Malanów, Przykona, Turek (gmina wiejska), Władysławów oraz miasta: Turek, Dobra i Tuliszków.Tereny o powierzchni 929 km² zamieszkuje 83 tys. ludzi.

  Do powiatu prowadzi autostrada A2 i drogi krajowe 72 i 83.

  Przez ziemie powiatu tureckiego przepływa Warta, która jest naturalną granicą od strony wschodniej.

  Największą liczbę zabytków uświadczymy w samej stolicy powiatu – Turku. Warto tu zobaczyć Kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa, Ratusz z XIX w., a nim jedyne w Polsce Muzeum Rzemiosła Tkackiego oraz pomnik Józefa Piłsudskiego. Wypoczywać można zarówno nad rzeką, jak i korzystając z oferty gospodarstw agroturystycznych. Czekają na nas również wytyczone trasy piesze i rowerowe. Kierując się nimi, zaobserwujemy najciekawsze pod względem przyrodniczym i krajobrazowym tereny powiatu tureckiego.       

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola