Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Świadomy Senior - Bezpieczny Senior

Data publikacji: 2017-11-07, Data modyfikacji: 2018-08-07
A A AWydrukDrukuj  
 
7 listopada w Miejskim Domu Kultury w Turku odbyło się spotkanie skierowane do starszych mieszkańców a przygotowane przez Komendę Powiatową Policji w Turku pod hasłem „Świadomy Senior – Bezpieczny Senior”. Na przygotowanych stoiskach informacyjnych na pytania i problemy seniorów odpowiadali przedstawiciele Policji, SP ZOZ w Turku, Urzędu Miejskiego w Turku, Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, PGKiM, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Turku, Spółdzielni Mieszkaniowej „Tęcza”, Miejskiego Domu Kultury w Turku, Centrum Wolontariatu w Turku oraz Państwowej Straży Pożarnej. Strażacy przedstawiali m.in. zagrożenia związane z ryzykiem powstania pożaru i zatrucia tlenkiem węgla. Omawiano najczęstsze przyczyny zatruć czadem oraz przedstawiano sposoby zminimalizowania skutków tego zagrożenia w tym przez wyposażenie domu w czujki tlenku węgla i dymu. Jednym z elementów edukacyjnych spotkania było zaprezentowanie podstawowych zasad postępowania i udzielania pierwszej pomocy w przypadku osoby nieprzytomnej i bez oddechu, zaprezentowanych przez panią Elżbietę Niespodziańską i sekc.Mariusza Owczarka. opracowanie:bryg.Robert Bącała

Pełna treść wiadomości na: turek.psp.wlkp.pl/?p=1483
turek.psp.wlkp.pl, Źródło artykułu: turek.psp.wlkp.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  turecki

  Powiat turecki - powiat z siedzibą w Turku w województwie wielkopolskim. Należą do niego gminy: Turek (gmina miejska), Dobra, Tuliszków, Brudzew, Kawęczyn, Malanów, Przykona, Turek (gmina wiejska), Władysławów oraz miasta: Turek, Dobra i Tuliszków.Tereny o powierzchni 929 km² zamieszkuje 83 tys. ludzi.

  Do powiatu prowadzi autostrada A2 i drogi krajowe 72 i 83.

  Przez ziemie powiatu tureckiego przepływa Warta, która jest naturalną granicą od strony wschodniej.

  Największą liczbę zabytków uświadczymy w samej stolicy powiatu – Turku. Warto tu zobaczyć Kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa, Ratusz z XIX w., a nim jedyne w Polsce Muzeum Rzemiosła Tkackiego oraz pomnik Józefa Piłsudskiego. Wypoczywać można zarówno nad rzeką, jak i korzystając z oferty gospodarstw agroturystycznych. Czekają na nas również wytyczone trasy piesze i rowerowe. Kierując się nimi, zaobserwujemy najciekawsze pod względem przyrodniczym i krajobrazowym tereny powiatu tureckiego.       

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola