Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Strażacy u dzieci, dzieci u strażaków

Data publikacji: 2017-11-03, Data modyfikacji: 2018-08-07
A A AWydrukDrukuj  
 
Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego w przedszkolach i szkołach przeprowadzane są próbne alarmy przeciwpożarowe, mające na celu przećwiczenie bezpiecznej ewakuacji dzieci z budynku oraz utrwalenie zasad postępowania na wypadek ogłoszenia alarmu pożarowego. W okresie dwóch ostatnich miesięcy funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku uczestniczyli w ponad dwudziestu ćwiczeniach ewakuacyjnych w szkołach i przedszkolach na terenie całego powiatu. 24 października próbny alarm przeciwpożarowy został przeprowadzony w Przedszkolu Samorządowym nr 7 im. Misia Uszatka w Turku. Ćwiczenia obserwował kpt.Piotr Pietrucha p.o. Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Turku. Ćwiczenia ewakuacyjne połączone były z pogadanką, podczas której zarówno dzieci jak i grono pedagogiczne wzbogaciło swoją wiedzę na temat postępowania w razie pożaru a także dbania o bezpieczeństwo własne i innych osób znajdujących się w kręgu niebezpieczeństwa. Spotkania dzieci ze strażakami odbywają się nie tylko w murach szkoły lub przedszkola. Wiele klas odwiedza strażnicę przy ul.Św.Floriana w Turku. 30 października po raz kolejny siedzibę komendy odwiedziła grupa dzieci. Tym razem byli to uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku. Podczas spotkania dzieci miały możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy strażaków, wyposażeniem w sprzęt i pojazdy ratownicze. Spotkanie było ponadto dobrą okazją do edukacji dzieci w ramach akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo”. Wskazano na zagrożenia z jakimi mogą spotkać się pozostając w domu, bawiąc się na podwórku czy przemierzając drogę do szkoły. Wspomniano o zagrożeniach w związku ze zbliżającym się sezonem grzewczym i zagrożeniami od tlenku węgla. Opracowanie: mł.bryg. A.Janaszkiewicz  Zdjęcia: JRG Turek, Przedszkole Samorządowe nr 7 w Turku

Pełna treść wiadomości na: turek.psp.wlkp.pl/?p=1464
turek.psp.wlkp.pl, Źródło artykułu: turek.psp.wlkp.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  turecki

  Powiat turecki - powiat z siedzibą w Turku w województwie wielkopolskim. Należą do niego gminy: Turek (gmina miejska), Dobra, Tuliszków, Brudzew, Kawęczyn, Malanów, Przykona, Turek (gmina wiejska), Władysławów oraz miasta: Turek, Dobra i Tuliszków.Tereny o powierzchni 929 km² zamieszkuje 83 tys. ludzi.

  Do powiatu prowadzi autostrada A2 i drogi krajowe 72 i 83.

  Przez ziemie powiatu tureckiego przepływa Warta, która jest naturalną granicą od strony wschodniej.

  Największą liczbę zabytków uświadczymy w samej stolicy powiatu – Turku. Warto tu zobaczyć Kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa, Ratusz z XIX w., a nim jedyne w Polsce Muzeum Rzemiosła Tkackiego oraz pomnik Józefa Piłsudskiego. Wypoczywać można zarówno nad rzeką, jak i korzystając z oferty gospodarstw agroturystycznych. Czekają na nas również wytyczone trasy piesze i rowerowe. Kierując się nimi, zaobserwujemy najciekawsze pod względem przyrodniczym i krajobrazowym tereny powiatu tureckiego.       

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola