Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Strażacka Wigilia

Data publikacji: 2017-12-22, Data modyfikacji: 2018-08-07
A A AWydrukDrukuj  
 
21 grudnia w świetlicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku, jak co roku odbyła się tradycyjna wigilia strażaków. Przybyli na nią zaproszeni goście: – Ryszard Bartosik – Poseł na Sejm RP, – Mariusz Seńko – Starosta Powiatu Tureckiego, – Tadeusz Gebler – Przewodniczący Rady Powiatu, – Grzegorz Ciesielski – Prezes Oddziału Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Turku, – ks. Antoni Janicki – Kapelan Powiatowy Strażaków, – ks. kanonik Stanisław Nasiński – Proboszcz parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Turku-Obrzębinie, – Grzegorz Gibaszek – Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Turku, – Zdzisław Wojtkowiak – Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa w Starostwie Powiatowym w Turku, – Jan Rogodziński i Leonard Soja – byli Komendanci Straży Pożarnej w Turku, – Andrzej Russek – Przewodniczący Koła Emerytów i Rencistów wraz z delegacją Podczas spotkania Komendant Powiatowy st.bryg.Dariusz Stasiak podziękował wszystkim strażakom za poświęcenie i zaangażowanie oraz za trud i wysiłek podczas służby w minionym roku. Podziękował również zaproszonym gościom, którzy reprezentując władze samorządowe oraz instytucje i organizacje wspomagali pracę Komendy. Zaproszeni goście w krótkich wystąpieniach również podziękowali strażakom za ich codzienną służbę oraz przyłączyli się do życzeń Komendanta Powiatowego, który złożył wszystkim obecnym najlepsze życzenia na Święta Bożego Narodzenia oraz na cały 2018 rok. Przy muzyce kolęd uczestnicy strażackiej wigilii połamali się opłatkiem, składając sobie nawzajem świąteczne życzenia, po czym wszyscy zasiedli do przygotowanej przez strażaków wigilii.

Pełna treść wiadomości na: turek.psp.wlkp.pl/?p=1572
turek.psp.wlkp.pl, Źródło artykułu: turek.psp.wlkp.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  turecki

  Powiat turecki - powiat z siedzibą w Turku w województwie wielkopolskim. Należą do niego gminy: Turek (gmina miejska), Dobra, Tuliszków, Brudzew, Kawęczyn, Malanów, Przykona, Turek (gmina wiejska), Władysławów oraz miasta: Turek, Dobra i Tuliszków.Tereny o powierzchni 929 km² zamieszkuje 83 tys. ludzi.

  Do powiatu prowadzi autostrada A2 i drogi krajowe 72 i 83.

  Przez ziemie powiatu tureckiego przepływa Warta, która jest naturalną granicą od strony wschodniej.

  Największą liczbę zabytków uświadczymy w samej stolicy powiatu – Turku. Warto tu zobaczyć Kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa, Ratusz z XIX w., a nim jedyne w Polsce Muzeum Rzemiosła Tkackiego oraz pomnik Józefa Piłsudskiego. Wypoczywać można zarówno nad rzeką, jak i korzystając z oferty gospodarstw agroturystycznych. Czekają na nas również wytyczone trasy piesze i rowerowe. Kierując się nimi, zaobserwujemy najciekawsze pod względem przyrodniczym i krajobrazowym tereny powiatu tureckiego.       

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola