Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Rozpoznanie operacyjne ciepłowni GETEC

Data publikacji: 2018-01-24, Data modyfikacji: 2018-08-07
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniach 22-24.01.2018r  Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w Turku dokonała rozpoznania operacyjnego nowo wybudowanej Ciepłowni „GETEC” zapewniającej ciepło dla miasta Turek.  Strażacy podczas rozpoznania zapoznali się z procesem składowania i spalania pyłu węglowego w dwóch niezależnych kotłach stanowiących źródło ciepła dla miasta, jak również z dodatkowym kotłem CO na gaz ziemny. Po rozpoznaniu operacyjnym przedstawiciele firmy „LEAG” dostarczającej pył węglowy do ciepłowni oraz przedstawiciele firmy „GETEC” przedstawili prezentacje, w których przedstawiono zagrożenia  mogące wystąpić podczas transportu i rozładunku pyłu węglowego jak również  procesie spalania. Ciepłownia GETEC na chwilę obecną jest jedyną w Polsce ciepłownią, w której jako paliwo wykorzystywany jest pył węgla brunatnego. Opracowanie: st. kpt. M. Dzieran Zdjęcia: JRG Turek  

Pełna treść wiadomości na: turek.psp.wlkp.pl/?p=1653
turek.psp.wlkp.pl, Źródło artykułu: turek.psp.wlkp.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  turecki

  Powiat turecki - powiat z siedzibą w Turku w województwie wielkopolskim. Należą do niego gminy: Turek (gmina miejska), Dobra, Tuliszków, Brudzew, Kawęczyn, Malanów, Przykona, Turek (gmina wiejska), Władysławów oraz miasta: Turek, Dobra i Tuliszków.Tereny o powierzchni 929 km² zamieszkuje 83 tys. ludzi.

  Do powiatu prowadzi autostrada A2 i drogi krajowe 72 i 83.

  Przez ziemie powiatu tureckiego przepływa Warta, która jest naturalną granicą od strony wschodniej.

  Największą liczbę zabytków uświadczymy w samej stolicy powiatu – Turku. Warto tu zobaczyć Kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa, Ratusz z XIX w., a nim jedyne w Polsce Muzeum Rzemiosła Tkackiego oraz pomnik Józefa Piłsudskiego. Wypoczywać można zarówno nad rzeką, jak i korzystając z oferty gospodarstw agroturystycznych. Czekają na nas również wytyczone trasy piesze i rowerowe. Kierując się nimi, zaobserwujemy najciekawsze pod względem przyrodniczym i krajobrazowym tereny powiatu tureckiego.       

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola