Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Przygotowanie do sezonu zimowego

Data publikacji: 2017-10-17, Data modyfikacji: 2018-08-07
A A AWydrukDrukuj  
 
16 października 2017r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku odbyło się spotkanie powiatowego zespołu zarządzania kryzysowego, któremu przewodniczył Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Turku st. bryg. Dariusz Stasiak. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele urzędów miast i gmin z terenu powiatu tureckiego, którzy są odpowiedzialni za zarządzanie kryzysowe na terenie jednostek samorządowych oraz zarządca dróg powiatowych. Wśród poruszanych zagadnień znalazło się  omówienie działań mających na celu likwidację szkód wyrządzonych przez orkan Ksawery, który przeszedł przez teren powiatu w dniach 05-06.10.2017r. Następnie uszczegółowiono i przypomniano zasady współpracy jednostek ochrony przeciwpożarowej z władzami samorządowymi w przypadku wystąpienia anomalii pogodowych. Ostatnim rozpatrywanym zagadnieniem było przygotowanie do zbliżającego się sezonu zimowego. Przedstawiciele samorządów terytorialnych przedstawili, jakimi możliwościami dysponują w przypadku wystąpienia silnych opadów śniegu, które mogłyby znacząco utrudnić dojazd do terenu działań, gdzie występuje nagłe zagrożenie życia lub zdrowia osób poszkodowanych, a także jak na terenie poszczególnych gmin zorganizowana jest pomoc humanitarna dla osób wymagających tego typu pomocy.

Pełna treść wiadomości na: turek.psp.wlkp.pl/?p=1369
turek.psp.wlkp.pl, Źródło artykułu: turek.psp.wlkp.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  turecki

  Powiat turecki - powiat z siedzibą w Turku w województwie wielkopolskim. Należą do niego gminy: Turek (gmina miejska), Dobra, Tuliszków, Brudzew, Kawęczyn, Malanów, Przykona, Turek (gmina wiejska), Władysławów oraz miasta: Turek, Dobra i Tuliszków.Tereny o powierzchni 929 km² zamieszkuje 83 tys. ludzi.

  Do powiatu prowadzi autostrada A2 i drogi krajowe 72 i 83.

  Przez ziemie powiatu tureckiego przepływa Warta, która jest naturalną granicą od strony wschodniej.

  Największą liczbę zabytków uświadczymy w samej stolicy powiatu – Turku. Warto tu zobaczyć Kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa, Ratusz z XIX w., a nim jedyne w Polsce Muzeum Rzemiosła Tkackiego oraz pomnik Józefa Piłsudskiego. Wypoczywać można zarówno nad rzeką, jak i korzystając z oferty gospodarstw agroturystycznych. Czekają na nas również wytyczone trasy piesze i rowerowe. Kierując się nimi, zaobserwujemy najciekawsze pod względem przyrodniczym i krajobrazowym tereny powiatu tureckiego.       

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola