Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Powołanie komendanta powiatowego PSP w Turku

Data publikacji: 2018-07-09, Data modyfikacji: 2018-08-07
A A AWydrukDrukuj  
 
Z dniem 6 lipca 2018 roku kpt. mgr inż. Piotr Pietrucha został powołany na stanowisko komendanta powiatowego PSP w Turku. Uroczystość ta odbyła się  w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, gdzie miało miejsce wręczenie aktów powołania i powierzenia pełnienia obowiązków ośmiu oficerom. Wręczenia wszystkich aktów dokonał sekretarz stanu w MSWiA Jarosław Zieliński w obecności komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadiera Leszka Suskiego. Podczas uroczystości sekretarz stanu w MSWiA Jarosław Zieliński pogratulował nowo powołanym komendantom, życząc owocnej służby. Po powrocie Komendanta Powiatowego z Warszawy, w strażnicy przy ul.Św.Floriana załoga przygotowała uroczyste powitanie w formie okolicznościowej zbiórki, podczas której przekazano gratulacje i najlepsze życzenia. Kpt. Piotr Pietrucha w 2005 roku ukończył Szkołę Aspirantów PSP w Poznaniu zdobywając wykształcenie technika pożarnictwa. Od 01 sierpnia 2005 roku rozpoczął służbę w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu, gdzie poszerzał swoje doświadczenie zajmując stanowiska od specjalisty ratownika, poprzez dowódcę zastępu, dowódcę sekcji, zastępcę dowódcy zmiany oraz dowódcę JRG nr 1 w Kaliszu. Od 2011 roku pełnił odpowiedzialną funkcję lidera – instruktora z zakresu pożarów wewnętrznych. Wielokrotnie brał udział w trudnych akcja ratowniczo – gaśniczych. Ponadto aktywnie uczestniczył w procesie szkolenia i warsztatów dla funkcjonariuszy i strażaków Ochotniczych Straży Pożarnej. Przez cały okres służby pogłębiał swoją wiedzę podczas udziału w warsztatach w kraju i za granicą. W roku 2012 ukończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie uzyskując tytuł inżyniera pożarnictwa. W 2017 r ukończył studia magisterskie na kierunku zarządzania w Łódzkiej Społecznej Akademii Nauk. Kpt. Piotr Pietrucha jest mieszkańcem Turku, ma 36 lat, jest żonaty i ma dwójkę dzieci. Od dnia 01 sierpnia 2017 roku pełnił obowiązki zastępcy komendanta powiatowego PSP w Turku. Z dniem 6 lipca 2018 roku został powołany na stanowisko komendanta powiatowego PSP w Turku.   Opracowanie na podstawie materiałów KG PSP: bryg.R.Bącała Zdjęcia: MSWiA, KP PSP Turek

Pełna treść wiadomości na: turek.psp.wlkp.pl/?p=2140
turek.psp.wlkp.pl, Źródło artykułu: turek.psp.wlkp.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  turecki

  Powiat turecki - powiat z siedzibą w Turku w województwie wielkopolskim. Należą do niego gminy: Turek (gmina miejska), Dobra, Tuliszków, Brudzew, Kawęczyn, Malanów, Przykona, Turek (gmina wiejska), Władysławów oraz miasta: Turek, Dobra i Tuliszków.Tereny o powierzchni 929 km² zamieszkuje 83 tys. ludzi.

  Do powiatu prowadzi autostrada A2 i drogi krajowe 72 i 83.

  Przez ziemie powiatu tureckiego przepływa Warta, która jest naturalną granicą od strony wschodniej.

  Największą liczbę zabytków uświadczymy w samej stolicy powiatu – Turku. Warto tu zobaczyć Kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa, Ratusz z XIX w., a nim jedyne w Polsce Muzeum Rzemiosła Tkackiego oraz pomnik Józefa Piłsudskiego. Wypoczywać można zarówno nad rzeką, jak i korzystając z oferty gospodarstw agroturystycznych. Czekają na nas również wytyczone trasy piesze i rowerowe. Kierując się nimi, zaobserwujemy najciekawsze pod względem przyrodniczym i krajobrazowym tereny powiatu tureckiego.       

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola