Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Powiatowa narada szkoleniowa jednostek OSP

Data publikacji: 2018-04-23, Data modyfikacji: 2018-08-07
A A AWydrukDrukuj  
 
Jak co roku strażacy z jednostek Ochotniczych Strażacy  Pożarnych powiatu tureckiego spotkali się na naradzie szkoleniowej. Tym razem gospodarzem spotkania była Ochotnicza Straż Pożarna w Chylinie, gmina Władysławów.  Wśród zaproszonych gości na spotkanie znaleźli się: Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – Ryszard Bartosik, Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu  –  mł. bryg. Arkadiusz Przybyła, dyrektor Zarządu Wykonawczego ZOSP RP w Poznaniu dh Andrzej Jankowski oraz wójtowie, burmistrzowie  i przewodniczący rad miast i gmin z terenu powiatu. Celem spotkania było pogłębianie wiedzy z zakresu zagadnień dotyczących ochrony przeciwpożarowej. Funkcjonariusz KP PSP Turek omówili podczas spotkania następujące tematy: – zasady przyznawania i rozliczania dotacji finansowych dla jednostek OSP, – koncepcja systemu zaopatrzenia wodnego i działań pompowych realizowanych przez jednostki OSP powiatu tureckiego. Opracowanie: mł. bryg. A. Janaszkiewicz

Pełna treść wiadomości na: turek.psp.wlkp.pl/?p=1878
turek.psp.wlkp.pl, Źródło artykułu: turek.psp.wlkp.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  turecki

  Powiat turecki - powiat z siedzibą w Turku w województwie wielkopolskim. Należą do niego gminy: Turek (gmina miejska), Dobra, Tuliszków, Brudzew, Kawęczyn, Malanów, Przykona, Turek (gmina wiejska), Władysławów oraz miasta: Turek, Dobra i Tuliszków.Tereny o powierzchni 929 km² zamieszkuje 83 tys. ludzi.

  Do powiatu prowadzi autostrada A2 i drogi krajowe 72 i 83.

  Przez ziemie powiatu tureckiego przepływa Warta, która jest naturalną granicą od strony wschodniej.

  Największą liczbę zabytków uświadczymy w samej stolicy powiatu – Turku. Warto tu zobaczyć Kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa, Ratusz z XIX w., a nim jedyne w Polsce Muzeum Rzemiosła Tkackiego oraz pomnik Józefa Piłsudskiego. Wypoczywać można zarówno nad rzeką, jak i korzystając z oferty gospodarstw agroturystycznych. Czekają na nas również wytyczone trasy piesze i rowerowe. Kierując się nimi, zaobserwujemy najciekawsze pod względem przyrodniczym i krajobrazowym tereny powiatu tureckiego.       

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola