Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Podziękowania dla strażaków za wyjazd do Szwecji

Data publikacji: 2018-08-16, Data modyfikacji: 2018-08-19
A A AWydrukDrukuj  
 
16 sierpnia br. w świetlicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku miało miejsce spotkanie Posła na Sejm RP Ryszarda Bartosika oraz Wicestarosty Powiatu Tureckiego Dariusza Kałużnego ze strażakami, którzy wzięli udział w działaniach gaśniczych lasów na terenie Szwecji. W spotkaniu wziął udział również Komendant Powiatowy kpt.Piotr Pietrucha oraz przedstawiciele załogi. Przypomnijmy, że do Szwecji w składzie międzynarodowego modułu do gaszenia pożarów lasów GFFFV Poznań wyjechali: kpt.Adam Walczak, st.ogn.Wojciech Fryga, st.sekc.Kamil Kałużny i sekc.Roman Bąkowski. Podczas spotkania Poseł Ryszard Bartosik podziękował strażakom za udział w działaniach gaśniczych poza terenem Polski oraz za odwagę i gotowość do pozostawienia swoich rodzin i wyjechania na dwa tygodnie do Szwecji. Strażacy otrzymali z rąk Posła listy gratulacyjne i okolicznościowe pamiątki. Słowa podziękowania i gratulacje za ofiarność i wielodniowy trud podczas trudnych działań gaśniczych w trudnych warunkach na terenie Szwecji przekazał również Wicestarosta Dariusz Kałużny. Przybyli goście podziękowali również Komendantowi Powiatowemu dobrze wyszkolonej załogi gotowej nieść pomoc w każdych warunkach i o każdej porze. Strażacy biorący udział w działaniach w Szwecji opowiedzieli o trudnościach i zdobytych doświadczeniach. Podczas ich relacji został zaprezentowany zestaw zdjęć z działań gaśniczych w  Szwecji.    

Pełna treść wiadomości na: turek.psp.wlkp.pl/?p=2237
turek.psp.wlkp.pl, Źródło artykułu: turek.psp.wlkp.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  turecki

  Powiat turecki - powiat z siedzibą w Turku w województwie wielkopolskim. Należą do niego gminy: Turek (gmina miejska), Dobra, Tuliszków, Brudzew, Kawęczyn, Malanów, Przykona, Turek (gmina wiejska), Władysławów oraz miasta: Turek, Dobra i Tuliszków.Tereny o powierzchni 929 km² zamieszkuje 83 tys. ludzi.

  Do powiatu prowadzi autostrada A2 i drogi krajowe 72 i 83.

  Przez ziemie powiatu tureckiego przepływa Warta, która jest naturalną granicą od strony wschodniej.

  Największą liczbę zabytków uświadczymy w samej stolicy powiatu – Turku. Warto tu zobaczyć Kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa, Ratusz z XIX w., a nim jedyne w Polsce Muzeum Rzemiosła Tkackiego oraz pomnik Józefa Piłsudskiego. Wypoczywać można zarówno nad rzeką, jak i korzystając z oferty gospodarstw agroturystycznych. Czekają na nas również wytyczone trasy piesze i rowerowe. Kierując się nimi, zaobserwujemy najciekawsze pod względem przyrodniczym i krajobrazowym tereny powiatu tureckiego.       

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola