Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Modernizacje oczyszczalni ścieków w Turku

Data publikacji: 2018-06-21, Data modyfikacji: 2018-06-21
A A AWydrukDrukuj  
 
Modernizacje oczyszczalni ścieków w Turku

Na projekt pn. „Rozbudowa i przebudowa oczyszczalni ścieków w Turku oraz rozbudowa sieci kanalizacyjnej i wodociągowej na terenie aglomeracji Turek”, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekazał unijną dotację w wysokości 21 111 381 zł. Całkowity koszt przedsięwzięcia sięgnie kwoty 40 732 547 zł. Umowa w tej kwestii została podpisana 15 czerwca br. w siedzibie NFOŚiGW przez Dyrektor Departamentu Ochrony Wód NFOŚiGW Ewa Kamieńską i Prezesa Zarządu Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Turku Mirosława Wypióra.

W ramach projektu zmodernizowana zostanie oczyszczalnia ścieków w Turku. Przewidziano też budowę sieci kanalizacji sanitarnej o długości 2,42 km i sieci wodociągowej o długości 1,88 km. Nastąpi ulepszenie oczyszczania ścieków poprzez zwiększenie przepustowości oczyszczalni, poprawa gospodarki osadowej i stanu technicznego oczyszczalni, a także przyłączenie dodatkowych odbiorców, czyli użytkowników nowej sieci kanalizacyjnej i ulepszonego systemu zaopatrzenia w wodę .

Prace przy przedsięwzięciu zostaną potrwają do końca czerwca 2021 r. W ramach tzw. efektu ekologicznego (ma być w pełni osiągnięty 14 lipca 2022 r.) nastąpi zwiększenie liczby osób korzystających z ulepszonego oczyszczania ścieków do 95 528 RLM. Ilość suchej masy komunalnych osadów ściekowych poddawanych procesom przetwarzania wyniesie 0,12 tys. Mg/rok.

– Coraz większa ilość nieczystości napływających do naszej oczyszczalni ścieków sprawia, że musimy modernizację i rozbudowę wykonać jak najszybciej. Ostatni remont był przeprowadzony 13 lat temu. Na dodatek jakość ścieków pogorszyła się, stężenia poszły w górę. Cała technologia oczyszczania musi być zatem dostosowana do zmieniających się parametrów. Spełniamy oczywiście konieczne warunki, ale dzieje się to już na granicy możliwości oczyszczalni. Środki uzyskane z NFOŚiGW pozwolą rozwiązać problem – podkreślił przy podpisywaniu umowy Prezes Mirosław Wypiór.

, Źródło artykułu: NFOSiGW
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  turecki

  Powiat turecki - powiat z siedzibą w Turku w województwie wielkopolskim. Należą do niego gminy: Turek (gmina miejska), Dobra, Tuliszków, Brudzew, Kawęczyn, Malanów, Przykona, Turek (gmina wiejska), Władysławów oraz miasta: Turek, Dobra i Tuliszków.Tereny o powierzchni 929 km² zamieszkuje 83 tys. ludzi.

  Do powiatu prowadzi autostrada A2 i drogi krajowe 72 i 83.

  Przez ziemie powiatu tureckiego przepływa Warta, która jest naturalną granicą od strony wschodniej.

  Największą liczbę zabytków uświadczymy w samej stolicy powiatu – Turku. Warto tu zobaczyć Kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa, Ratusz z XIX w., a nim jedyne w Polsce Muzeum Rzemiosła Tkackiego oraz pomnik Józefa Piłsudskiego. Wypoczywać można zarówno nad rzeką, jak i korzystając z oferty gospodarstw agroturystycznych. Czekają na nas również wytyczone trasy piesze i rowerowe. Kierując się nimi, zaobserwujemy najciekawsze pod względem przyrodniczym i krajobrazowym tereny powiatu tureckiego.       

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola