Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kalendarze strażackie dla szkół

Data publikacji: 2018-01-12, Data modyfikacji: 2018-08-07
A A AWydrukDrukuj  
 
Szkoły podstawowe i gimnazja na terenie powiatu tureckiego otrzymały w okresie przedświątecznym kalendarze plakatowe na 2018 rok pod hasłem „Ja też będę strażakiem” wydane nakładem Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Strażacy odwiedzili łącznie 40 szkół rozdając kalendarze i przeprowadzając pogadanki dotyczące m.in. zagrożeń w okresie świąteczno- noworocznym i zbliżających się ferii zimowych. Udział w powyższym przedsięwzięciu wzięli Komendant Powiatowy PSP w Turku st.bryg.Dariusz Stasiak, Zastępca Komendanta kpt.Piotr Pietrucha oraz wytypowani funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Turku. Zadanie to wpisywało się w prowadzone działania edukacyjne pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Strażacy rozdając kalendarze zachęcali również do brania w udziału w ogłoszonych przez Komendę Główną PSP czterech konkursach dla dzieci. Informacje o powyższych konkursach są umieszone na odwrotnej stronie przekazanych kalendarzy. Są to: – Indywidualny konkurs „Rebus z wyszukiwarką” – Indywidualny konkurs plastyczny „Bezpieczeństwo w Twoim otoczeniu zależy od Ciebie”, – Klasowy konkurs na plakat „potrafię alarmować straż pożarną”, – Zespołowy konkurs na spot filmowy „Żywioły i ludzie”. Organizatorem konkursów jest Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej. Rozwiązania i prace należy przesłać do 30 kwietnia 2018 roku. Regulaminy i szczegóły konkursów znajdują się pod adresem: http://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Konkurs-kalendarzowy-2018/idn:36490 

Pełna treść wiadomości na: turek.psp.wlkp.pl/?p=1614
turek.psp.wlkp.pl, Źródło artykułu: turek.psp.wlkp.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  turecki

  Powiat turecki - powiat z siedzibą w Turku w województwie wielkopolskim. Należą do niego gminy: Turek (gmina miejska), Dobra, Tuliszków, Brudzew, Kawęczyn, Malanów, Przykona, Turek (gmina wiejska), Władysławów oraz miasta: Turek, Dobra i Tuliszków.Tereny o powierzchni 929 km² zamieszkuje 83 tys. ludzi.

  Do powiatu prowadzi autostrada A2 i drogi krajowe 72 i 83.

  Przez ziemie powiatu tureckiego przepływa Warta, która jest naturalną granicą od strony wschodniej.

  Największą liczbę zabytków uświadczymy w samej stolicy powiatu – Turku. Warto tu zobaczyć Kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa, Ratusz z XIX w., a nim jedyne w Polsce Muzeum Rzemiosła Tkackiego oraz pomnik Józefa Piłsudskiego. Wypoczywać można zarówno nad rzeką, jak i korzystając z oferty gospodarstw agroturystycznych. Czekają na nas również wytyczone trasy piesze i rowerowe. Kierując się nimi, zaobserwujemy najciekawsze pod względem przyrodniczym i krajobrazowym tereny powiatu tureckiego.       

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola