Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Jubileusz Kapelana Powiatowego Strażaków

Data publikacji: 2018-06-15, Data modyfikacji: 2018-08-07
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniu 10 czerwca 2018 roku miała miejsce uroczystość jubileuszu 25 lecia posługi kapłańskiej wśród braci strażackiej, Kapelana Powiatowego Strażaków księdza Antoniego Janickiego. Z tej okazji w kościele parafialnym w Tokarach została odprawiona uroczysta Msza Święta z udziałem pocztów sztandarowych i licznie przybyłych delegacji strażaków z terenu powiatu tureckiego. Ksiądz Antoni Janicki, który jest proboszczem parafii w Tokarach jest również zaangażowany w działalność Straży Pożarnej. Będąc od wielu lat w strukturach Ochotniczej Straży Pożarnej, obecnie pełni funkcję członka Zarządu Gminnego ZOSP RP w Kawęczynie, członka Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Turku oraz jest w składzie Sądu Honorowego  Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Wielkopolskiego IV kadencji  2017-2022. Ksiądz Antoni jako Kapelan Powiatowy Strażaków wspiera swoją posługą zarówno druhów ochotników jak i funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej. Tradycją stały się coroczne wydarzenia takie jak: udział Księdza Kapelana w  Wigilii strażaków, pełniących służbę w ten szczególny dzień w roku, udział w corocznych spotkaniach opłatkowych  funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej w Turku oraz członków Koła Emerytów i Rencistów Pożarnictwa nr 28 w Turku  czy też odprawianie Mszy Świętych w intencji zmarłych strażaków z powiatu tureckiego, których to ks.Antoni był pomysłodawcą. Z okazji pięknego jubileuszu 25-lecia posługi kapłańskiej wśród braci strażackiej, życzymy księdzu Kapelanowi wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, wiele radości i satysfakcji z pełnionej służby oraz kolejnych pięknych jubileuszy.   Zdjęcia: K.Szczeciński, archiwum KP PSP Turek  

Pełna treść wiadomości na: turek.psp.wlkp.pl/?p=2182
turek.psp.wlkp.pl, Źródło artykułu: turek.psp.wlkp.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  turecki

  Powiat turecki - powiat z siedzibą w Turku w województwie wielkopolskim. Należą do niego gminy: Turek (gmina miejska), Dobra, Tuliszków, Brudzew, Kawęczyn, Malanów, Przykona, Turek (gmina wiejska), Władysławów oraz miasta: Turek, Dobra i Tuliszków.Tereny o powierzchni 929 km² zamieszkuje 83 tys. ludzi.

  Do powiatu prowadzi autostrada A2 i drogi krajowe 72 i 83.

  Przez ziemie powiatu tureckiego przepływa Warta, która jest naturalną granicą od strony wschodniej.

  Największą liczbę zabytków uświadczymy w samej stolicy powiatu – Turku. Warto tu zobaczyć Kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa, Ratusz z XIX w., a nim jedyne w Polsce Muzeum Rzemiosła Tkackiego oraz pomnik Józefa Piłsudskiego. Wypoczywać można zarówno nad rzeką, jak i korzystając z oferty gospodarstw agroturystycznych. Czekają na nas również wytyczone trasy piesze i rowerowe. Kierując się nimi, zaobserwujemy najciekawsze pod względem przyrodniczym i krajobrazowym tereny powiatu tureckiego.       

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola