Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Egzamin i zakończenie kursu podstawowego strażaków ratowników OSP

Data publikacji: 2017-10-23, Data modyfikacji: 2018-08-07
A A AWydrukDrukuj  
 
21 października 2017 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku odbył się egzamin zwieńczający dwumiesięczny kursu podstawowy strażaków ratowników OSP z terenu powiatu tureckiego. W zajęciach, które realizowane były w dniach od 2 września do 21 października uczestniczyli druhowie z jednostek OSP z terenu powiatu tureckiego. Do egzaminu składającego się z części praktycznej przystąpiło 27 strażaków ratowników. Ukończenie kursu podstawowego strażaków ratowników OSP jest jednym z najważniejszych warunków pozwalających na udział w działaniach ratowniczo – gaśniczych.  W trakcie szkolenia strażacy uczyli się teorii i praktyki zarówno taktyki gaszenia pożarów jak i działań podczas innych miejscowych zagrożeń, organizacji akcji ratowniczych, a także zapoznali się ze sprzętem ratowniczym oraz łączności. W zakresie szkolenia realizowane były także elementy musztry i służby wewnętrznej. Wszystkie zajęcia składają się z części teoretycznej a następnie praktycznej poprzedzone były instruktarzem z zakresu BHP. Opracowanie: mł. kpt. A. Walczak Zdjęcia: JRG Turek

Pełna treść wiadomości na: turek.psp.wlkp.pl/?p=1382
turek.psp.wlkp.pl, Źródło artykułu: turek.psp.wlkp.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  turecki

  Powiat turecki - powiat z siedzibą w Turku w województwie wielkopolskim. Należą do niego gminy: Turek (gmina miejska), Dobra, Tuliszków, Brudzew, Kawęczyn, Malanów, Przykona, Turek (gmina wiejska), Władysławów oraz miasta: Turek, Dobra i Tuliszków.Tereny o powierzchni 929 km² zamieszkuje 83 tys. ludzi.

  Do powiatu prowadzi autostrada A2 i drogi krajowe 72 i 83.

  Przez ziemie powiatu tureckiego przepływa Warta, która jest naturalną granicą od strony wschodniej.

  Największą liczbę zabytków uświadczymy w samej stolicy powiatu – Turku. Warto tu zobaczyć Kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa, Ratusz z XIX w., a nim jedyne w Polsce Muzeum Rzemiosła Tkackiego oraz pomnik Józefa Piłsudskiego. Wypoczywać można zarówno nad rzeką, jak i korzystając z oferty gospodarstw agroturystycznych. Czekają na nas również wytyczone trasy piesze i rowerowe. Kierując się nimi, zaobserwujemy najciekawsze pod względem przyrodniczym i krajobrazowym tereny powiatu tureckiego.       

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola