Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Edukacja najmłodszych inwestycją w bezpieczeństwo

Data publikacji: 2018-04-13, Data modyfikacji: 2018-08-07
A A AWydrukDrukuj  
 
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Turku kontynuując działania edukacyjne wśród dzieci ze szkół i przedszkoli w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”, prowadzonej pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, przeprowadziła kolejne szkolenia i pokazy. W dniu 10 kwietnia strażnicę w Turku odwiedziła grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej w Natalii (gmina Władysławów). Po skończonych zajęciach w Sali edukacyjnej „Ognik” dzieci wzięły udział w pokazie ratownictwa wodnego, który wykorzystywał różne techniki podejmowania osób znajdujących się w wodzie z wykorzystaniem m.in. koła ratunkowego, rzutki ratunkowej oraz łodzi wiosłowej. Zaprezentowano również zasady udzielania pierwszej pomocy osobom wyciągniętym z wody. W dniu 13 kwietnia funkcjonariusz Komendy z Turku odwiedził przedszkole „Mały odkrywca” w Turku i omówił zasady postępowania w przypadku pożaru w domu, sposoby ewakuacji i alarmowania o pożarze. Dzieciom zaprezentowane zostało m.in. działanie gaśnicy śniegowej, postępowanie w przypadku pożaru tłuszczów na patelni, zastosowanie czujek dymu i tlenku węgla z pokazem alarmowania przez czujkę oraz przypomniano numery alarmowe i zasady korzystania z ich. W zajęciach wzięły udział dwie grupy 5 i 6 latków. opracowanie: bryg.R.Bącała zdjęcia: KP PSP Turek

Pełna treść wiadomości na: turek.psp.wlkp.pl/?p=1842
turek.psp.wlkp.pl, Źródło artykułu: turek.psp.wlkp.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  turecki

  Powiat turecki - powiat z siedzibą w Turku w województwie wielkopolskim. Należą do niego gminy: Turek (gmina miejska), Dobra, Tuliszków, Brudzew, Kawęczyn, Malanów, Przykona, Turek (gmina wiejska), Władysławów oraz miasta: Turek, Dobra i Tuliszków.Tereny o powierzchni 929 km² zamieszkuje 83 tys. ludzi.

  Do powiatu prowadzi autostrada A2 i drogi krajowe 72 i 83.

  Przez ziemie powiatu tureckiego przepływa Warta, która jest naturalną granicą od strony wschodniej.

  Największą liczbę zabytków uświadczymy w samej stolicy powiatu – Turku. Warto tu zobaczyć Kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa, Ratusz z XIX w., a nim jedyne w Polsce Muzeum Rzemiosła Tkackiego oraz pomnik Józefa Piłsudskiego. Wypoczywać można zarówno nad rzeką, jak i korzystając z oferty gospodarstw agroturystycznych. Czekają na nas również wytyczone trasy piesze i rowerowe. Kierując się nimi, zaobserwujemy najciekawsze pod względem przyrodniczym i krajobrazowym tereny powiatu tureckiego.       

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola