Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dzień otwarty w ZSR w Kaczkach Średnich

Data publikacji: 2018-04-23, Data modyfikacji: 2018-08-07
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniu 23 kwietnia 2018r. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Turku wzięła udział w Drzwiach Otwartych Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich promując zawód strażaka. Uczestnicy wyżej wymienionego  wydarzenia zostali zapoznani  z Rozporządzeniem Ministra MSWiA z dnia 29 marca 2018 r. w sprawie postępowania kwalifikacyjnego o przyjęcie do służby w Państwowej Straży Pożarnej. Przedstawiono  zasady rekrutacji do szkół aspiranckich (kształcenie dzienne w zawodzie technik pożarnictwa) oraz studiów I i II stopnia na kierunku Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego  w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Przybyła młodzież mogła uzyskać precyzyjne informacje dotyczące zawodu strażaka, specyfiki służby, sprzętu na wyposażeniu JRG oraz innych zagadnień związanych z ochroną przeciwpożarową. Uczestnicy Drzwi Otwartych  mogli obejrzeć pokaz gaszenia pożaru samochodu osobowego, ratownictwa drogowego oraz sprzętu ratowniczego.  Opracowanie: mł. kpt. A. Walczak

Pełna treść wiadomości na: turek.psp.wlkp.pl/?p=1883
turek.psp.wlkp.pl, Źródło artykułu: turek.psp.wlkp.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  turecki

  Powiat turecki - powiat z siedzibą w Turku w województwie wielkopolskim. Należą do niego gminy: Turek (gmina miejska), Dobra, Tuliszków, Brudzew, Kawęczyn, Malanów, Przykona, Turek (gmina wiejska), Władysławów oraz miasta: Turek, Dobra i Tuliszków.Tereny o powierzchni 929 km² zamieszkuje 83 tys. ludzi.

  Do powiatu prowadzi autostrada A2 i drogi krajowe 72 i 83.

  Przez ziemie powiatu tureckiego przepływa Warta, która jest naturalną granicą od strony wschodniej.

  Największą liczbę zabytków uświadczymy w samej stolicy powiatu – Turku. Warto tu zobaczyć Kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa, Ratusz z XIX w., a nim jedyne w Polsce Muzeum Rzemiosła Tkackiego oraz pomnik Józefa Piłsudskiego. Wypoczywać można zarówno nad rzeką, jak i korzystając z oferty gospodarstw agroturystycznych. Czekają na nas również wytyczone trasy piesze i rowerowe. Kierując się nimi, zaobserwujemy najciekawsze pod względem przyrodniczym i krajobrazowym tereny powiatu tureckiego.       

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola