Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polski

Data publikacji: 2018-05-02, Data modyfikacji: 2018-08-07
A A AWydrukDrukuj  
 
Dzień 2 maja obchodzony jest w Polsce jako Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji podczas zmiany służbowej przed budynkiem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku odbył się uroczysty apel z udziałem pracowników cywilnych i funkcjonariuszy oraz w uroczystej asyście sztandaru komendy. Podczas uroczystości strażacy wchodzący w skład pocztu flagowego podnieśli flagę państwową na maszt oraz został odegrany hymn Polski. Następnie został odczytany list Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej skierowany do wszystkich funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Państwowej Straży Pożarnej.   Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej kronikarz z OSP Wyszyna druh Andrzej Burszewski napisał poniższy wiersz: NASZA ONA BIAŁO CZERWONA Narodowa duma i chwała To nasza narodowa flaga To ONA BIAŁO CZERWONA Jest naszym znakiem Ze ja i ty jesteś POLAKIEM Jest na urzędach w szkołach w zakładach pracy Kochamy my swą Flagę POLACY Długa szeroka czy wąska Nasza BIAŁO CZERWONA POLSKA Tobruk Narwik Monte Cassino Tam też była ONA BIAŁO CZERWONA Bronić jej trzeba do ostatniej kropli krwi Bo BIAŁO CZERWONA TO POLACY MY Flaga to nasza duma i narodowa chwała Niech świętuje drugiego MAJA DZIEŃ FLAGI NASZA MATKA OJCZYZNA POLSKA CAŁA Andrzej Burszewski

Pełna treść wiadomości na: turek.psp.wlkp.pl/?p=1908
turek.psp.wlkp.pl, Źródło artykułu: turek.psp.wlkp.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  turecki

  Powiat turecki - powiat z siedzibą w Turku w województwie wielkopolskim. Należą do niego gminy: Turek (gmina miejska), Dobra, Tuliszków, Brudzew, Kawęczyn, Malanów, Przykona, Turek (gmina wiejska), Władysławów oraz miasta: Turek, Dobra i Tuliszków.Tereny o powierzchni 929 km² zamieszkuje 83 tys. ludzi.

  Do powiatu prowadzi autostrada A2 i drogi krajowe 72 i 83.

  Przez ziemie powiatu tureckiego przepływa Warta, która jest naturalną granicą od strony wschodniej.

  Największą liczbę zabytków uświadczymy w samej stolicy powiatu – Turku. Warto tu zobaczyć Kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa, Ratusz z XIX w., a nim jedyne w Polsce Muzeum Rzemiosła Tkackiego oraz pomnik Józefa Piłsudskiego. Wypoczywać można zarówno nad rzeką, jak i korzystając z oferty gospodarstw agroturystycznych. Czekają na nas również wytyczone trasy piesze i rowerowe. Kierując się nimi, zaobserwujemy najciekawsze pod względem przyrodniczym i krajobrazowym tereny powiatu tureckiego.       

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola