Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ćwiczenia wysokościowe

Data publikacji: 2017-11-23, Data modyfikacji: 2018-08-07
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniu 22 listopada 2017r na terenie zakładu o zwiększonym ryzyku wystąpienia poważnej awarii przemysłowej  MP Production Sp. z o.o. oddział w Turku strażacy JRG Turek przeprowadzili ćwiczenia z zakresu ratownictwa wysokościowego, w których udział wzięła również Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego z Komendy Miejskiej PSP w Kaliszu. Scenariusz ćwiczeń przewidywał  zdarzenie, w którym poszkodowane były dwie osoby. Jedna z nich znajdowała się na wysokości 20m, a druga na wysokości 40m.  Działania realizowano w zakresie podstawowym przez JRG Turek oraz w zakresie specjalistycznym przez SGRW z JRG Kalisz. Głównym celem ćwiczeń było doskonalenie współpracy z grupą specjalistyczną oraz doskonalenie taktyki organizacji działań z zakresu ratownictwa wysokościowego. Opracowanie: mł. bryg. A. Janaszkiewicz Zdjęcia:  kpt. K. Gruszczyński

Pełna treść wiadomości na: turek.psp.wlkp.pl/?p=1540
turek.psp.wlkp.pl, Źródło artykułu: turek.psp.wlkp.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  turecki

  Powiat turecki - powiat z siedzibą w Turku w województwie wielkopolskim. Należą do niego gminy: Turek (gmina miejska), Dobra, Tuliszków, Brudzew, Kawęczyn, Malanów, Przykona, Turek (gmina wiejska), Władysławów oraz miasta: Turek, Dobra i Tuliszków.Tereny o powierzchni 929 km² zamieszkuje 83 tys. ludzi.

  Do powiatu prowadzi autostrada A2 i drogi krajowe 72 i 83.

  Przez ziemie powiatu tureckiego przepływa Warta, która jest naturalną granicą od strony wschodniej.

  Największą liczbę zabytków uświadczymy w samej stolicy powiatu – Turku. Warto tu zobaczyć Kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa, Ratusz z XIX w., a nim jedyne w Polsce Muzeum Rzemiosła Tkackiego oraz pomnik Józefa Piłsudskiego. Wypoczywać można zarówno nad rzeką, jak i korzystając z oferty gospodarstw agroturystycznych. Czekają na nas również wytyczone trasy piesze i rowerowe. Kierując się nimi, zaobserwujemy najciekawsze pod względem przyrodniczym i krajobrazowym tereny powiatu tureckiego.       

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola