Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ćwiczenia gaśnicze

Data publikacji: 2018-04-30, Data modyfikacji: 2018-08-07
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniu 26 kwietna 2018r. Komenda Powiatowa PSP w Turku zorganizowała i przeprowadziła ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze na terenie zakładu produkującego meble biurowe  – PROFIm w Turku. Jednym z zadań do wykonania podczas ćwiczeń było zbudowanie magistrali z linii wężowej W-110 o długości jednego kilometra w celu dostarczenia wody do miejsca pożaru. Przyjęto wariant zaopatrzenia wodnego zbudowany na bazie systemu przetłaczania. Ćwiczenia pozwoliły na sprawdzenie parametrów sprzętu będącego w dyspozycji i wybór optymalnej konfiguracji sytemu zaopatrzenia wodnego. Ćwiczenia połączono z operacyjnym rozpoznaniem obiektu. Zdjęcia: st.kpt. Kukuła M. Opracowanie: mł.bryg. Janaszkiewicz A.

Pełna treść wiadomości na: turek.psp.wlkp.pl/?p=1900
turek.psp.wlkp.pl, Źródło artykułu: turek.psp.wlkp.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  turecki

  Powiat turecki - powiat z siedzibą w Turku w województwie wielkopolskim. Należą do niego gminy: Turek (gmina miejska), Dobra, Tuliszków, Brudzew, Kawęczyn, Malanów, Przykona, Turek (gmina wiejska), Władysławów oraz miasta: Turek, Dobra i Tuliszków.Tereny o powierzchni 929 km² zamieszkuje 83 tys. ludzi.

  Do powiatu prowadzi autostrada A2 i drogi krajowe 72 i 83.

  Przez ziemie powiatu tureckiego przepływa Warta, która jest naturalną granicą od strony wschodniej.

  Największą liczbę zabytków uświadczymy w samej stolicy powiatu – Turku. Warto tu zobaczyć Kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa, Ratusz z XIX w., a nim jedyne w Polsce Muzeum Rzemiosła Tkackiego oraz pomnik Józefa Piłsudskiego. Wypoczywać można zarówno nad rzeką, jak i korzystając z oferty gospodarstw agroturystycznych. Czekają na nas również wytyczone trasy piesze i rowerowe. Kierując się nimi, zaobserwujemy najciekawsze pod względem przyrodniczym i krajobrazowym tereny powiatu tureckiego.       

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola