Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Bezpieczne ferie

Data publikacji: 2018-02-14, Data modyfikacji: 2018-08-07
A A AWydrukDrukuj  
 
Od 1 do 9 lutego Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Turku odwiedziły dzieci i młodzież z 11 szkół z terenu powiatu tureckiego. Strażacy wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Turku podczas spotkań przedstawiali zagrożenia jakie mogą wystąpić podczas ferii zimowych oraz omawiali zasady bezpiecznego wypoczynku. Dzieci dowiedziały się m.in. jak zachować się podczas załamania lodu, jak udzielać pierwszej pomocy u osób z nagłym zatrzymaniem krążenia na przykładzie osób podtopionych oraz jak postępować w przypadku zauważenia pożaru. Ponadto w ramach spotkań Policjanci omawiali zasady bezpiecznego poruszania się po zmroku po drogach, zachęcali do korzystania z odblasków, przedstawiali zasady bezpiecznej organizacji kuligów oraz opowiadali o bezpiecznym przebywaniu dzieci w domu pod nieobecność osób dorosłych. Podczas każdej wizyty dzieci miały okazję zobaczyć pokaz ratownictwa wodnego, który wykorzystywał różne techniki podejmowania osób znajdujących się w wodzie z wykorzystaniem m.in. koła ratunkowego, rzutki ratunkowej, sani wodno- lodowych. Łącznie w akcji „Bezpieczne ferie” wzięło udział ponad 350 dzieci oraz 37 opiekunów. Opracowanie: bryg.R.Bącała Zdjęcia: KP PSP Turek

Pełna treść wiadomości na: turek.psp.wlkp.pl/?p=1679
turek.psp.wlkp.pl, Źródło artykułu: turek.psp.wlkp.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  turecki

  Powiat turecki - powiat z siedzibą w Turku w województwie wielkopolskim. Należą do niego gminy: Turek (gmina miejska), Dobra, Tuliszków, Brudzew, Kawęczyn, Malanów, Przykona, Turek (gmina wiejska), Władysławów oraz miasta: Turek, Dobra i Tuliszków.Tereny o powierzchni 929 km² zamieszkuje 83 tys. ludzi.

  Do powiatu prowadzi autostrada A2 i drogi krajowe 72 i 83.

  Przez ziemie powiatu tureckiego przepływa Warta, która jest naturalną granicą od strony wschodniej.

  Największą liczbę zabytków uświadczymy w samej stolicy powiatu – Turku. Warto tu zobaczyć Kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa, Ratusz z XIX w., a nim jedyne w Polsce Muzeum Rzemiosła Tkackiego oraz pomnik Józefa Piłsudskiego. Wypoczywać można zarówno nad rzeką, jak i korzystając z oferty gospodarstw agroturystycznych. Czekają na nas również wytyczone trasy piesze i rowerowe. Kierując się nimi, zaobserwujemy najciekawsze pod względem przyrodniczym i krajobrazowym tereny powiatu tureckiego.       

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola