Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

1 LISTOPADA PAMIĘTAMY O ZMARŁYCH STRAŻAKACH

Data publikacji: 2017-10-31, Data modyfikacji: 2018-08-07
A A AWydrukDrukuj  
 
1 listopada – Dzień Wszystkich Świętych, dzień w którym wspominamy tych którzy od nas odeszli. Wspominamy również zmarłych strażaków, którzy związani byli z Zawodową Strażą Pożarną oraz później z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Turku. Jak co roku strażacy z PSP wraz z przedstawicielami Koła Emerytów i Rencistów Pożarnictwa nr 28 w Turku odwiedzają wszystkie cmentarze, gdzie spoczywają zmarli strażacy. Zapalony znicz i wspomnienia kolegów którzy odeszli są częścią obchodzenia listopadowego święta  i pamięci o zmarłych strażakach. zdjęcia: KP PSP Turek Poniżej wiersz przesłany przez Andrzeja Burszewskiego  – kronikarza OSP WYSZYNA 1 LISTOPADA PAMIĘTAMY O ZMARŁYCH STRAŻAKACH Znów dzień modlitwy Refleksji wspomnień zadumy Na cmentarzach ludzi tłumy Pierwszy Listopada pamiętamy o zmarłych Tak trzeba i wypada Idąc cmentarną aleją Kolorowe liście szeleszczą pod nogami W modlitwie i sercem o tych co odeślij druhach STRAŻAKACH Pamiętamy Chryzantemy otoczone w płomieniach zniczy Na zbawienie zmarłych u Boga każdy liczy Krzyże zimne tablice duże i małe Zawsze przy modlitwie za zamarłych Kochanych przyjaciół i znajomych strażaków Zostaje Stoją przy grobach całe rodziny To oni dla nas ważni kochani byli Wiatr jesienny dmucha BÓG JEST BÓG SŁUCHA Wszystko w zadumie listopadowej tonie Modlimy się za zmarłych DRUCHÓW CO JUŻ SĄ PO TAMTEJ STRONIE Andrzej Burszewski Kronikarz OSP WYSZYNA Wielkopolska

Pełna treść wiadomości na: turek.psp.wlkp.pl/?p=1453
turek.psp.wlkp.pl, Źródło artykułu: turek.psp.wlkp.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  turecki

  Powiat turecki - powiat z siedzibą w Turku w województwie wielkopolskim. Należą do niego gminy: Turek (gmina miejska), Dobra, Tuliszków, Brudzew, Kawęczyn, Malanów, Przykona, Turek (gmina wiejska), Władysławów oraz miasta: Turek, Dobra i Tuliszków.Tereny o powierzchni 929 km² zamieszkuje 83 tys. ludzi.

  Do powiatu prowadzi autostrada A2 i drogi krajowe 72 i 83.

  Przez ziemie powiatu tureckiego przepływa Warta, która jest naturalną granicą od strony wschodniej.

  Największą liczbę zabytków uświadczymy w samej stolicy powiatu – Turku. Warto tu zobaczyć Kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa, Ratusz z XIX w., a nim jedyne w Polsce Muzeum Rzemiosła Tkackiego oraz pomnik Józefa Piłsudskiego. Wypoczywać można zarówno nad rzeką, jak i korzystając z oferty gospodarstw agroturystycznych. Czekają na nas również wytyczone trasy piesze i rowerowe. Kierując się nimi, zaobserwujemy najciekawsze pod względem przyrodniczym i krajobrazowym tereny powiatu tureckiego.       

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola